PRO KONTAKT S RECEPCÍ PROSÍM VYUŽÍVEJTE email: kemp@pasohlavky.cz / CYKLISTÉ - VYUŽÍVEJTE PROSÍM ZDARMA ÚSCHOVNU KOL U VÝJEZDOVÉ RECEPCE

Archeologická výstava

Archeologická výstava

Charakteristika:
Archeologická výstava je umístěna v autokempu ATC Merkur Pasohlávky. Věnuje se především nálezům, které zde zanechala ve 2. století n. l. X. římská legie.

Popis:
Hlavní stanoviště římské legie na Hradisku u bývalého Mušova je jednou z nejpozoruhodnějších lokalit na našem území. Je to jediné místo, kde byly doposud zjištěny stavební památky antické architektury u nás. V době pohnutých válečných událostí v letech 172–180 se zde nacházelo velitelské centrum římských legií, které řídilo akce proti místnímu germánskému obyvatelstvu. V rámci výstavy jsou přehledně představeny nejdůležitější archeologická zjištění (např. ukázky z prací na archeologických výzkumech, fotografická a kresebná dokumentace). Určitý prostor je věnován nejzajímavějším nálezům, mezi nimi vynikají jak pozůstatky hmotné kultury místního germánského obyvatelstva, tak i předměty, které zde po sobě zanechali Římané.

Adresa:

Archeologická výstava Římané na Mušově
areál ATC Merkur Pasohlávky
691 22 Pasohlávky

Otevírací doba:

duben, květen, červen, září, říjen po domluvě na recepci
červenec, srpen od 8:00 – 20:00

Vstupné:

vstup volný

Kontakt:

Telefon +420 519 427 714

Email: 

Web: http://www.kemp-merkur.cz/http://www.pasohlavky.cz/

Máte dotaz? Potřebujete rezervaci termínu? Volejte +420 519 427 714 nebo pište na