13.-16.6. 2024 je vstup do Kempu Merkur možný POUZE po zakoupení vstupenky na akci Lucky Cruisers Weekend.

Od malička se Patrička potýká s řadou neduhů, které ji nejen brzdí ve vývoji, ale také ohrožují její život. Speciální léčebný pobyt v lázních Klimkovice, který jí může pomoci posunout se o kousek vpřed a bojovat tak se svou těžkou nemocí, je však velmi finančně náročný.

Proto prosíme, pomozte nám nasbírat dostatek víček z PET-lahví.
Za finanční odměnu bude Patričce uhrazen speciální léčebný pobyt.

Budeme velmi vděční také za přímý finanční dar nebo pomoc.
číslo účtu: 2800501654/2010

Jak se nyní daří Patričce? Podívejte se na Facebook

Příběh Patričky

Naše dcera Patricie Ševčíková se narodila v roce 2009 v termínu a bez komplikací. Už v prvím měsíci jsme ale řešili problém s levým očičkem (Strabismus). Po náhodném vyšetření bříška se nám ale obrátil život naruby. Byl u ní zjištěn útvar na játrech. Okamžitě hospitalizace na Onkologickém oddělení. Po vyšetření magnetickou rezonancí nám doktorka sdělila, že nález na játrech naštěstí není zhoubný, jedná se o žilní útvar – Hemangiom (4×4 cm), který se musí hlídat, aby se nadále nezvětšoval a nepraskl. Mohlo by dojít k vnitřnímu krvácení.

Při celkové magnetické rezonanci byla zjištěna mnohem horší vada, nepropojení hemisfér mezi levou a pravou stranou mozku (Dysgeneze corpus callosum). Prošla si spoustou vyšetření a neustálé hospitalizace (Brno – Praha). Až v půl roce jí byla diagnostikována spánková epilepsie. Patrička trpí těžkou psychomotorickou retardací a rozsáhlou hypotonií celého těla (ochablé svalstvo). Léky, které musí užívat dlouhodobě, její stav dočasně stabilizují, ale spánková epilepsie přetrvává do dnešních dnů. Patrička neumí sedět, neumí chodit, nemluví, okolí kolem sebe začala vnímat až ve dvou letech.

Na genetickém oddělení jí dělali spoustu rozborů a vyšetření, až teprve ve 4,5 letech zjistili, že Patričce chybí spousta genetických informací a to je příčina jejího postižení (Deletion syndrom). Bohužel tohle je neléčitelné..

Máme se připravit na to, že dcera nikdy nebude chodit ani mluvit. Vzhledem k tomu, že malinkaté pokroky dělá a vývoj nestojí, nikdo nám nedokáže říct, kam až se ve vývoji posune a co všechno dokáže. Je to ale velká šikulka a stále nám ukazuje, že má chuť bojovat.

Chceme pro naši dcerku udělat maximum a pomoci jí posunout se o další kousek vpřed a bojovat tak s její těžkou nemocí a NEVZDAT TO!

Patrička absolvovala několikrát léčebné pobyty v léčebně Boskovice a Metylovice. Má za sebou první speciální pobyt na Slovensku v Renona rehabilitačním centru a léčebný pobyt v lázních Klimkovice. Oba pobyty jí hodně pomohly, ale potřebovala by další a další. Bohužel pobyty jsou finančně náročné a pojišťovna je buďto nehradí a nebo pouze z části a proto není v našich silách opakované financování pobytů.

Věříme, že častější opakování léčebných terapií pomůže k celkovému zpevnění svalů a náš sen, že se Patrička posadí a nebo postaví na nožičky, se stane skutečností.